TESLİMAT BİLGİLERİ

Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi :

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

Kargo Ücreti : Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Ürün toplam tutarına eklenmek suretiyle ALICI tarafından ödenmektedir veya ürün toplam miktarı belirlenmiş bir bedel üzerinde ise SATICI tarafından belirli koşullar dâhilinde ödenebilir. Bu nedenle, ürün tesliminde ayrıca kargo ücreti istenmeyecektir.

İADE BİLGİLERİ

1- Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, montaj işlemi yapmadan, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde sebebinizi belirterek iade edebilirsiniz.
2- Ambalajı açılmış, montajlanmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez. İade etmeniz için faturanın aslı ve varsa orjinal ambalaj ve içeriği gerekmektedir.
3- Üründe ve varsa ambalajında herhangi bir açılma bozulma kırılma tahrip ve sair durumların tespit edilmesi halinde ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi konumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
4- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerin kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
5- İadesi yapılacak ürünler guvenalshop.com.tr’nin çalıştığı kargo şirketleri tarafından tarafımıza ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler ile ilgili yapılacak inceleme ve onaydan sonra alıcıya gerekli bilgi, telefon veya e-mail yolu ile bildirilecektir.
6- Ürün iade koşulları gerçekleştikten sonra ödeme iadesi yapmış olduğunuz ödeme kanalı ile geriye iade edileceğinden bu çalışmakta olduğunuz finansal firmaların iade süresine bağlı hesabınıza yansıtılacaktır. Bu kapsamda havale yolu ile yapmış olduğunuz tutarlar hesabınıza aynı gün iade edilebilirken, kredi kartı iadeleri birkaç gün gecikmeli olabilir. Her türlü sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz.

İPTAL BİLGİLERİ

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Ancak SATICI bu süreyi yapacağı muhtelif kampanyalı satışlarda uzatabilecektir, bu durumda Cayma Hakkını kullanma süresi belirtilen gün kadardır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

www.sahinpipo.com.tr adresinden almış olduğunuz bütün ürünlerinde hiç bir suretle iade kabul edilmeyecektir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

* İadenin, satın alınan ürün tahrip edilmeden, bozulmadan teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

* Müşteri, ürünü göndermeden önce üyelik işlemleri linkinden mesaj göndererek iade başvurusunda bulunmalıdır.

* Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

* Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

* Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

* Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.